REKLAMA

Policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW / PODKARPACIE. Niecodzienne zadanie realizowali w ubiegłym tygodniu policjanci z rzeszowskiej drogówki. Zostali skierowani w rejon ul. Powstańców Warszawy, gdzie na parkingu miał oczekiwać na pomoc mężczyzna z rodzącą kobietą w samochodzie. Z uwagi na duże natężenie ruchu i konieczności pilnego przetransportowania kobiety do szpitala, funkcjonariusze zdecydowali o pilotowaniu samochodu z rodzącą do szpitala.

Belka policyjnego radiowozu.

Do tej nietypowej interwencji doszło w ubiegłą środę. Około godz. 15, dyżurny rzeszowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na parkingu przy ul. Powstańców Warszawy oczekuję mężczyzna z rodzącą kobietą, potrzebujący pomocy w dotarciu do szpitala. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce policyjny patrol drogówki. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania szybko dotarli na miejsce.

Okazało się, że konieczne jest pilne przewiezienie kobiety do szpitala. Po poinformowaniu dyżurnego, z uwagi na godziny szczytu i tworzące się korki, policjanci zdecydowali się pilotować samochód z rodzącą kobietą. Po drodze, na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatkowskiego, funkcjonariusze zauważyli jadącą po kobietę karetkę pogotowia. Blokując na chwilę skrzyżowania, pomogli bezpiecznie przekazać kobietę zespołowi ratownictwa medycznego. Już karetką została przewieziona do szpitala.

Źródło: KMP Rzeszów

Autor: Amelia Krupik

28-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.