REKLAMA

Policjanci nauczali dzieci o bezpieczeństwie

PODKARPACIE. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Jak co roku, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, funkcjonariusze odwiedzali szkoły i przekazywali dzieciom cenną wiedzę. W ramach przeprowadzonych spotkań pierwszoklasiści poznali zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Zdjęcia z przeprowadzonych spotkań z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

W ramach prowadzonej akcji “Bezpieczna droga do szkoły”, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem dzieci prowadząc m.in. wzmożone kontrole pojazdów poruszających się w okolicach szkół i przedszkoli oraz udzielając pomocy w przekraczaniu jezdni, zwłaszcza tym najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Zdjęcia z przeprowadzonych spotkań z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Ponadto funkcjonariusze przez cały wrzesień, odwiedzali szkoły i prowadzili lekcje w klasach wczesnoszkolnych, na temat bezpieczeństwa. Mundurowi przekazywali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach. Policjanci przypomnieli zasady poruszania się po drodze i uświadamiali dzieci, jak postępować, by nie powodować zagrożeń.

Zdjęcia z przeprowadzonych spotkań z dziecmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

W ramach przeprowadzonych spotkań, pierwszoklasiści w asyście policjantów, odbyli swoje praktyczne ćwiczenia z zasad bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych.

Źródło: KPP Brzozów

30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)