REKLAMA

Policjanci na łańcuckiej roweromanii

RZESZÓW. Policjanci z Łańcuta byli obecni na V Łańcuckiej Roweromanii, która odbyła się ostatniej niedzieli.  Podczas kolejnej edycji imprezy zorganizowanej przez Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów prezentowali policyjne wyposażenie, demonstrowali uczestnikom zawodów alkogogle i odpowiadali na pytania, głównie związane z ruchem drogowym.

Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów już po raz piąty zorganizowało i przeprowadziło łańcucką roweromanię. Pod tą nazwą kryje się cykl wyścigów rowerowych na różnych dystansach dostosowanych do możliwości wiekowych uczestników. Oprócz tego zarząd stowarzyszania organizuje inne imprezy rowerowe, propagując zarówno wyczynowe jak i rekreacyjne korzystanie z jednośladu, a także przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację uczestników w zakresie przepisów ruchu drogowego.

1011005543
Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć policjantów, którzy zainteresowanym uczestnikom i kibicom przekazywali wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na drogach, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych. Zagrożenia płynące ze strony nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego poparte były demonstracją alkogogli, dzięki którym wszyscy mogli się przekonać jak wygląda świat z pespektywy kilku promili alkoholu. Wykonanie nawet najprostszych czynności wymagających uwagi i spostrzegawczości było w nich bardzo trudne.
Policjanci wyrażają przekonanie, że dzięki takim doświadczeniom problem pijanych kierujących będzie zanikał.
KPP Łańcut
30-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-na-lancuckiej-roweromanii