REKLAMA

Policjanci kontrolują jednoślady. Akcja “Motocykl” na drogach regionu

REGION. Jesienna pogoda w dalszym ciągu sprzyja miłośnikom jednośladów. W trosce o ich bezpieczeństwo od czwartkowego poranka na podkarpackich drogach policjanci prowadzą działania “Motocykl”. Funkcjonariusze kontrolować będą przede wszystkim stan techniczny motocykli i prędkość z jaką się poruszają.

303-197445

Foto: Podkarpacka Policja

“Motocykl” to policyjna akcja, której celem jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przez motocyklistów. Niestety w ostatnim czasie dość często dochodzi do wypadków z ich udziałem. W zderzeniu z samochodem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Dlatego dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, podkarpaccy policjanci prowadzą od czwartkowego poranka akcję ukierunkowaną głównie na kierujących motocyklami.

Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze będą przede wszystkim kontrolować kierujących jednośladami, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Na pobłażliwość policjantów nie mogą liczyć także kierowcy jadący z nadmierną prędkością, która jest główną przyczyną wypadków drogowych. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu, także są przyczyną zdarzeń z udziałem motocyklistów.

Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu – czytamy w komunikacie policji.

Źródło: Podkarpacka Policja

24-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-kontroluja-jednoslady-akcja-motocykl-na-drogach-regionu-1044-00r2kc