REKLAMA

Policjanci interweniowali wobec pseudokibiców

Kilkunastu pseudokibiców zatrzymali w Górnie rzeszowscy policjanci. Grupa pseudokibiców klubu sportowego z Sarzyny najpierw zakłóciła porządek w miejscowym barze, a następnie próbowała wywołać burdę pod stadionem, na którym rozgrywany był mecz piłkarski. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymaniem 11 pseudokibiców zakończyła się policyjna interwencja podczas meczu piłkarskiego w Górnie. W niedzielę po południu odbywał się tam mecz A klasy pomiędzy drużynami z Sarzyny i Górna. Około godz. 17 policjanci zostali zawiadomieni, że grupa mężczyzn zakłóca porządek w rejonie miejscowego baru. Funkcjonariusze z komisariatu w Sokołowie Małopolskim ustalili, że jest tam kilkunastu agresywnych mężczyzn, najprawdopodobniej pseudokibiców drużyny przyjezdnej.

Ci w tym czasie opuścili bar i przenieśli się w rejon stadionu, na którym rozgrywany był mecz. Tam policjanci zastali agresywnych pseudokibiców próbujących wywołać bójkę z miejscowymi kibicami. Kilku pseudokibiców było zamaskowanych, mieli na twarzach kominiarki. Policjanci zatrzymali trzech najbardziej agresywnych mężczyzn, a po przybyciu kolejnych patroli pozostałych uczestników zbiegowiska.

Ostatecznie policjanci zatrzymali 11 pseudokibiców w wieku od 16 do 27. Trzej nieletni zostali przekazani opiekunom. Pozostałych zatrzymali w policyjnym areszcie. Wyjaśnieniem okoliczności sprawy oraz udziałem w zdarzeniu poszczególnych osób zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców.

We wtorek zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w zajściu.

ŹRÓDŁO: KWP RZESZÓW

30-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policjanci-interweniowali-wobec-pseudokibicow