REKLAMA

Policja zlikwidowała uprawę marihuany

37 sztuk krzewów konopi, ponad 55 gramów suszu roślinnego i 143 gramy białego proszku oraz kilka tabletek zabezpieczyli policjanci podczas przeszukania w domu mieszkańca gminy Sokołów Małopolski. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty m.in. uprawy konopi i posiadania środków odurzających.

303-168591

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację o mężczyźnie, mogącym prowadzić nielegalną uprawę marihuany w miejscu zamieszkania. Sprawdzając ją, we wtorek policjanci weszli do domu 32-letniego mieszkańca gminy Sokołów Małopolski. Mężczyzna zaprzeczył, aby posiadał w domu narkotyki lub prowadził nielegalna uprawę. W związku z tym policjanci przeszukali jego dom i posesję. Przeszukanie potwierdziło ich przypuszczenia. W domu znaleźli między innymi woreczki foliowe z białym proszkiem i beżowymi kryształkami, kilka tabletek, susz roślinny oraz częściowo wysuszone dwie łodygi przypominające krzewy konopi indyjskich. Z kolei na terenie posesji, w szklarni, znaleźli kilkadziesiąt krzewów konopi. Były to rośliny o wysokości od 1 do 2 metrów. Kolejne dwie 40 centymetrowe rośliny policjanci znaleźli w przydomowym ogródku. Policjanci zatrzymali 32-latka i zabezpieczyli znalezione rośliny i substancje.

303-168590
Foto: Podkarpacka Policja

Wstępne badania wykazały, że proszek i kryształki to substancja psychotropowa o nazwie 3CMC w ilości ponad 143 gramów. Susz roślinny i wysuszone dwie łodygi z kwiatostanami ważyły łącznie ponad 55 gramów. Badanie wskazywało, że jest to marihuana. Krzewów konopi zabezpieczonych na terenie posesji było łącznie 37 sztuk.

Szczegółowym wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Przestawili oni zatrzymanemu zarzuty nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadanie nielegalnych środków odurzających. Zebrane materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Źródło: Podkarpacka Policja

27-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policja-zlikwidowala-uprawe-marihuany-7359