REKLAMA

Policja zdemaskowała kibica wnoszącego pirotechnikę na stadion (ZDJĘCIA)

Policjanci udaremnili odpalenie środków pirotechnicznych podczas meczu piłkarskiego między drużynami Siarki Tarnobrzeg i Ruchu Chorzów. Zakazane środki wniósł 18-letni kibic Siarki Tarnobrzeg. Młody mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za złamanie przepisu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych grozi mu teraz grzywna, kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat i „zakaz stadionowy”.

fot. Podkarpacka Policja

W sobotę na stadionie miejskim w Tarnobrzegu rozegrany został mecz piłkarski II ligi. O zwycięstwo walczyły drużyny Siarki Tarnobrzeg oraz  Ruchu Chorzów. Impreza sportowa przyciągnęła na trybuny wielu sympatyków obu drużyn. Całe spotkanie zakwalifikowane było jako impreza masowa podwyższonego ryzyka.

Przed rozpoczęciem meczu, jeden z funkcjonariuszy zauważył młodego mężczyznę trzymającego w ręku plecak, który próbował ukryć na trybunie. Policjant natychmiast przystąpił do wylegitymowania mężczyzny i sprawdzenia zawartości plecaka. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec Tarnobrzega wniósł na stadion wyroby pirotechniczne w postaci 12 sztuk puszek ze świecami dymnymi i 3 petardy. W plecaku miał jeszcze kilka sztuk kominiarek, kombinezony malaskie i rękawice ochronne.

Młody mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś zostanie przesłuchany, policjanci przedstawią mu zarzut popełnionego przestępstwa. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zdjęcia zabezpieczonych materiałów udostępnione przez KMP Tarnobrzeg:

23-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policja-zdemaskowala-kibica-wnoszacego-pirotechnike-na-stadion-zdjecia