REKLAMA

Policja zapobiegła ustawce kiboli Stali Rzeszów, Stali Stalowa Wola i Lecha Poznań

W wyniku współpracy małopolskich policjantów z funkcjonariuszami z Poznania i Rzeszowa udaremniona została próba tak zwanej kibicowskiej ustawki, do której miało dojść we wtorek na obrzeżach powiatu tarnowskiego. Do ustawki kiboli Stali Rzeszów, Stali Stalowa Wola i Lecha Poznań miało dojść przed meczem Resovii z Lechem Poznań, który odbywał się w ramach 1/16 Pucharu Polski.

kontrola_kiboli_na_autostradzie_a4

Foto: Małopolska Policja

We wtorek odbył się mecz Resovii Rzeszów z Lechem Poznań. Przed tym sportowym spotkaniem w godzinach rannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie otrzymali od funkcjonariuszy z KWP w Poznaniu i KWP w Rzeszowie informację, z której wynikało, iż na teren Małopolski jadą antagonistyczne nastawione grupy kiboli zmierzające do siłowej konfrontacji. Wszystko wskazywało na to, że kibole Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów chcą wykorzystać okazję do konfrontacji z kibolami Lecha Poznań.

Na autostradę A4, którą przemieszczać miały się osobowe busy z pseudokibicami Lecha Poznań, skierowano w trybie alarmowym mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Funkcjonariusze otrzymali od służb kryminalnych informacje mogące pomóc zidentyfikować samochody kiboli.

Około 11:40 w gęstym ruchu autostradowym policjanci wypatrzyli wytypowane pojazdy. Dwa busy zostały zatrzymane, a pasażerów poddano kontroli i sprawdzeniu w systemach policyjnych. W ich bagażu funkcjonariusze ujawnili koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy, kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby. Dalej, już pod nadzorem policjantów OPP, pseudokibice odjechali na mecz w kierunku Rzeszowa.

W tym samym czasie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie śledzili kiboli Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali z Podkarpacia na teren powiatu tarnowskiego. Pseudokibice skierowali się w teren leśny w rejonie miejscowości Łopoń. Tam na drodze polnej prowadzącej przez las zaparkowali pojazdy. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej.

Na widok policjantów mężczyźni błyskawicznie zweryfikowali swoje zamiary dotyczące bójki i podjęli bezskuteczną próbę ucieczki. Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibole w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie. Tarnowscy policjanci skontrolowali jeszcze kilka pojazdów kibiców Lecha Poznań na autostradzie A4.

W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów. Gdyby nie policyjna interwencja, doszłoby do bijatyki kiboli i być może tragicznych konsekwencji.

Źródło: Małopolska Policja

30-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policja-zapobiegla-ustawce-kiboli-stali-rzeszow-stali-stalowa-wola-i-lecha-poznan-4665-00r2kc