REKLAMA

Policja zabezpieczyła 506 paczek papierosów bez akcyzy

Jarosławscy policjanci ujawnili, że 58-latek z gminy Pawłosiów posiada nielegalne papierosy. Podczas przeszukania, w budynku gospodarczym funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli 506 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za wykroczenie skarbowe grozi przepadek mienia i wysoka grzywna.

303-175216

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jarosławskiej komendy ujawnili kilka dni temu, że mieszkaniec gminy Pawłosiów posiada nielegalne papierosy. Podczas przeszukania posesji należącej do 58-latka, w jednym z budynków, funkcjonariusze odnaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 506 paczek papierosów. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie w podatku akcyzowym w kwocie blisko 11 727 złotych.

Teraz 58-latek odpowie przed sądem za wykroczenie skarbowe zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego. Za ten czyn grozi przepadek mienia oraz wysoka grzywna.

Źródło: Podkarpacka Policja

21-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policja-zabezpieczyla-506-paczek-papierosow-bez-akcyzy-8314-kc2