REKLAMA

Policja podsumowała akcję “Przejezdne skrzyżowania”. Ujawniono 102 wykroczenia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci podsumowali działania „Przejezdne skrzyżowania”. Dominującym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

303-198082

Foto: Podkarpacka Policja

Policjanci podsumowali działania „Przejezdne skrzyżowania”. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego funkcjonariusze obserwowali wybrane skrzyżowania w Rzeszowie. Zwracali oni uwagę na wykroczenia i błędy przekładające się na płynność jazdy i powiększanie korków. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 102 wykroczenia. 68 z nich to wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. 12 wykroczeń dotyczyło nie zastosowania się do sygnalizacji świetlnej, a 11 nie stosowania się do znaków i wykonywania manewrów z niewłaściwych pasów ruchu.

Policjanci zaobserwowali również szereg błędów popełnianych przez kierujących. W wielu przypadkach można było uniknąć popełnienia wykroczenia, gdyby kierujący, który wjechał na skrzyżowanie, skorzystał z sąsiedniego wolnego pasa ruchu.

Najczęściej popełnianym błędem było niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku. Często dochodziło też do pozostawiania dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł.

Akcja „Przejezdne skrzyżowania” trwała od ostatniego piątku września do ostatniego piątku października.

Źródło: Podkarpacka Policja

01-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policja-podsumowala-akcje-przejezdne-skrzyzowania-ujawniono-102-wykroczenia-8606-00r2kc