REKLAMA

POLICJA: Nietrzeźwy 24-latek sprawcą groźnej kolizji drogowej. Miał 1,5 promila

Stalowowolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej w miejscowości Rzeczyca Okrągłą. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca kolizji był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14, na drodze wojewódzkiej nr 855, w Rzeczycy Okrągłej
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym seatem, 24-letni mieszkaniec gminy Zaklików, na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Ford, którym kierował 30-latek. W wyniku zderzenia oba pojazdy wjechały do przydrożnych rowów.

policja1_2

Uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji
Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że kierujący seatem miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

24-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

policja2_2

 

fot. KPP St. Wola


09-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)