REKLAMA

Policja nie odpuszcza. Sypią się mandaty

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej komendy nałożyli 41 mandatów na kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość.

policja akcja predkosc

W poniedziałek policjanci prowadzili ogólnopolskie działania „Prędkość”. Ich celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Uczestniczący w działaniach funkcjonariusze rzeszowskiej komendy nałożyli 41 mandatów na kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość. Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy.

Nadmierna prędkość to jedna z podstawowych przyczyn najtragiczniejszych wypadków. Dlatego policjanci cyklicznie prowadzą działania, których celem jest eliminowanie z ruchu piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości. W działaniach na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego uczestniczyło 17 policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy wykorzystywali wideorejestratory i ręczne mierniki prędkości. Podczas trwających od godz. 10 do 18 działań, policjanci skontrolowali 87 pojazdów, a  41 kierujących ukarali mandatami karnymi. Kierującemu, którzy w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h zatrzymali prawo jazdy.
Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najpoważniejsze naruszenia przepisów w ruchu drogowym.

KMP Rzeszów

20-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policja-nie-odpuszcza-sypia-sie-mandaty