REKLAMA

Policja nie odpuszcza. Sprawdzała trzeźwość kierowców wieczorem (FILM)

PODKARPACIE. Prawie 8 tys kierowców zostało przebadanych policyjnym alkomatem. 23. z nich wróciło do domu bez prawa jazdy. Teraz będą czekać na postępowanie sądowe. Policyjne kontrole przewidziane są w dalszym ciągu.

policja_badanie

 

Wczoraj kończył się okres karnawału. Policjanci wyposażeni w urządzenia do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wyjechali na drogi. W sumie w przeciągu kilku godz. funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość prawie 8 tys kierujących pojazdami. 23 osoby stanie teraz przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z polskimi normami prawnymi, dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi kierującego nie może przekraczać 0,2 promila promila we krwi. Stężenie od 0,21 promila do 0,5 promila uznawane jest za stan po użyciu alkoholu, a stężenie powyżej 0,5 promila – za stan nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZDJ.: KWP

 

05-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policja-nie-odpuszcza-sprawdzala-trzezwosc-kierowcow-wieczorem