REKLAMA

Policja będzie wysyłać SMS-y do kierowców. A co z mandatami i punktami karnymi? (SONDA)

RZESZÓW. Podkarpacka policja przygotowuje się do uruchomienia Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego – SMS. Kierowcy którzy zarejestrują się na stronie internetowej już wkrótce będą mogli otrzymywać wiadomości o wypadkach i objazdach na drogach. Zapytaliśmy ich co myślą na temat nowego pomysłu policji?

O Policyjnym Systemie Powiadamiania Alarmowego mówi się już od stycznia tego roku. Policja cały czas go testuje i sprawdza czy działa w odpowiedni sposób. Na stronie internetowej Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie pojawiła się informacja, że każdy zainteresowany kierowca może się już zarejestrować i czekać na SMS-a. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie system zacznie działać. – System jest wdrażany. Wysyłamy testowe wiadomości. Nie jestem w stanie podać dokładniej daty uruchomienia powiadomień. Jak system zostanie wdrożony na pewno o tym poinformujemy – mówi Paweł Międlar, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie.

SMS-y od policji będą przychodzić do kierowców tylko w momencie dużych utrudnień na drogach i poważnych wypadków. – Będziemy informować o wydarzeniach na drogach krajowych. Nie chcemy „zasypywać” kierowców dużą ilością SMS-ów. Wypadków na drogach Podkarpacia jest sporo – wyjaśnia rzecznik.

Pamiętajmy jednak, że rejestrując się do Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego nie możemy zapominać o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem jest zabronione. Grozi nam za to mandat i punkty karne.

Zgłoszenie rejestracji będzie ważne przez 6. miesięcy. W dowolnej chwili kierowcy będą mogli jednak z systemu zrezygnować. Wystarczy wypełnić formularz.

ZDJ.: KWP

policjant

 

26-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

policja-bedzie-wysylac-sms-y-do-kierowcow-a-co-z-mandatami-i-punktami-karnymi-sonda