REKLAMA

Poland Business Run 2021. Biegacze pomogą dwóm rzeszowianom!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 11 maja można zapisywać drużyny do udziału w jubileuszowej, dziesiątej biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Do tej pory biegacze w ramach  inicjatywy pokonali już ponad pół miliona kilometrów i wsparli 599 beneficjentów. W tym roku pobiegną m.in. dla dwóch rzeszowian.

Poznań Business Run_2019

Foto (2): materiały nadesłane

 

11 maja rusza rejestracja drużyn na Poland Business Run 2021, czyli biznesową sztafetę charytatywną, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Tegoroczny bieg z uwagi na pandemię odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski.

Zastąpią je indywidualne czterokilometrowe ścieżki biegaczy i realizowany z Krakowa streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki.

 

W całej swojej historii bieg Poland Business Run wsparł 599 osób z niepełnosprawnościami.

Zaczęło się od jednej beneficjentki, ale z roku na rok liczba osób, którym mogliśmy pomóc, systematycznie rosła. Po cichu marzy nam się na dziesiąte urodziny stu beneficjentów tej edycji  – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Czy to się uda? Czas pokaże, bo zależy to między innymi od funduszy, które uda się zebrać. Wierzymy jednak, że i firmy wystawiające drużyny, i biegacze nie zawiodą, dzięki czemu pomożemy jak największej liczbie beneficjentów. Warto przy tej okazji wspomnieć też, że wciąż mogą się do nas zgłaszać osoby szukające dofinansowania na sprzęt, rehabilitację lub inną pomoc. Będziemy wdzięczni za przekazywanie tej informacji dalej – dodaje Agnieszka Pleti.

 

Komu biegacze „wybiegają” pomoc w tym roku?

Lista beneficjentów Poland Business Run 2021 powoli rośnie. Wśród nich są także osoby z Rzeszowa. Pan Jarosław Żarów oraz Pan Jan Mroczka.

Obaj panowie to seniorzy, którzy w różnych okolicznościach utracili kończyny. Pan Jarosław przeszedł zabieg amputacji lewej nogi w wyniku choroby miażdżycowej. W ubiegłym roku od Fundacji otrzymał dofinansowanie do zakupu protezy kończyny dolnej, a w tym roku rehabilitację w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu.

Nogę Pana Jana Mroczka amputowano z powodu zakrzepicy tętniaka. Odkąd został osobą niepełnosprawną za główny cel postawił sobie, jak najszybszy powrót do sprawności. Umożliwi mu to turnus rehabilitacyjny sfinansowany przez Fundację Poland Business Run.

 

Jak się zapisać na bieg?

Rejestracja na 10. bieg Poland Business Run trwa od 11 do 31 maja. By wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.

Organizatorzy wraz z beneficjentami liczą na ciepłe przyjęcie i rekordowe zapisy, które będą doskonałym prezentem na 10. urodziny inicjatywy.

Jesteśmy pewni, że kolejny bieg przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i pomoże w integracji, która w czasie pandemii stała się dużo trudniejsza. Czekamy na Państwa zapisy! – Motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

DSCF7964

 

***
Pomysł biznesowego biegu charytatywnego zrodził się w Krakowie i tam też w 2012 roku sztafeta pobiegła po raz pierwszy. Rok później impreza odbywała się już w trzech miastach, a jej trzecia edycja w pięciu.

W 2019 roku zaangażowanych było już dziewięć miast. Także liczba biegaczy rosła w zawrotnym tempie. Z 1000 uczestników w pierwszym biegu w dwa lata urosła do 12 tys., by w 2019 roku zgromadzić ponad 27 tys. osób!

Pandemia nieco wstrzymała ten rozwój. Nie wstrzymała jednak chęci pomocy w biegaczach, którzy w ilości ponad 19 tys. pobiegli, każdy po własnej czterokilometrowej trasie, by pomóc 71 beneficjentom, którzy bardzo liczyli na ich wsparcie.

To imponujący wynik w tak trudnych warunkach – na tyle, że Poland Business Run 2020 był największym online’owym wydarzeniem sportowym zeszłego roku w Polsce.

 

Źródło: materiały nadesłane

11-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.