REKLAMA

UR z ogromnym zastrzykiem gotówki. Skorzystają uczniowie podstawówek

Uniwersytet Rzeszowski podpisał umowę na realizacje projektu „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych odkrywców”. Skorzystają na nim uczniowie szkół podstawowych, którzy będą mogli korzystać z darmowych zajęć matematyki, czy przedsiębiorczości. Całkowita wartość projektu wynosi 498 219,00 zł.

foto: Pixabay

Projekt realizowany będzie w okresie od października 2018 do grudnia 2019 przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „EKOSKOP”. Beneficjentami projektu będzie 1258 uczniów szkół podstawowych z Podkarpacia i okolic.

Do głównych założeń projektu należy wspieranie szkół w podnoszeniu u uczniów następujących kompetencji i umiejętności: matematyczno-przyrodniczych, rozumienia, kreatywności, przedsiębiorczości, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej. Wymienione założenia realizowane będą w oparciu o 3 moduły działań edukacyjnych:

– moduł robotyki który obejmie kształcenie w zakresie programowania Lego Mindstorm, Scratch, Blockly.

– moduł nauk przyrodniczych który obejmie plenerowe warsztaty z laboratorium bioróżnorodności z mikroskopami i instrumentami badawczymi i warsztaty eksperymentalne z chemii i fizyki oraz ekologii i biologii,

– moduł kreatywnego myślenia który rozbudzi uśpioną siłę kreatywności, pobudzi do współpracy zespołowej, zapraszając uczestników do procesów wymagających kooperacja.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, beneficjent również przewiduje organizację bezpłatnego transportu dla dzieci na zajęcia realizowane na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rekrutacja do projektu odbywać będzie się już od września poprzez zapisy na stronie internatowej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pierwsze zajęcia rozpoczną się już w październiku.

źródło: materiały nadesłane

23-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

pol-miliona-zl-dla-uniwersytetu-rzeszowskiego