REKLAMA

Pojazdy blinkee.city sprawdziły się. Rzeszowianie przejechali na nich ponad 130 tys. km

W niecałe 4 miesiące mieszkańcy Rzeszowa przejechali ponad 130 tysięcy kilometrów na wypożyczonych skuterach i rowerach, a liczba użytkowników wynosi blisko 10 tysięcy. Przy okazji Rzeszów zaoszczędził ponad 15 ton dwutlenku węgla.

blinkee_grafika_2

Foto: materiał nadesłany

19 lipca Rzeszów zyskał alternatywne źródło transportu – skutery i rowery blinkee.city, które można wypożyczyć na minuty wprost z ulicy. Z pojazdów tej marki korzystają mieszkańcy 17 polskich i 4 zagranicznych miastach. W lipcu do tego grona dołączył Rzeszów. Po 4 miesiącach przyszedł czas na sprawdzenie, jak ta innowacyjna usługa została odebrana przez mieszkańców. Wyniki z Rzeszowa okazały się doskonałe!

W połowie lipca do Rzeszowa trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, w tym 30, które posiadają wspomaganie elektryczne. Jak po 4 miesiącach wyglądają statystyki? Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy – od 19 lipca do 4 listopada użytkownicy przejechali w sumie prawie 90 tysięcy kilometrów na skuterach i ponad 40 tysięcy kilometrów na rowerach. Łącznie to ponad 130 tysięcy kilometrów wykręconych przez rzeszowian na pojazdach blinkee.city.

Po 1,5 miesiąca obecności naszych jednośladów w Rzeszowie mówiliśmy, że kilometry wyjeżdżone przez użytkowników wystarczyłyby by objechać Ziemię. Tymczasem po niecałych 4 miesiącach rzeszowianie mogliby spokojnie objechać Ziemię aż 3 razy, i to z nadwyżką! – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

Wciąż większą popularnością cieszą się skutery – to one w pierwszym rzeszowskim sezonie były wypożyczane ponad 19 tysięcy razy. – Ale i rowery miejskie cieszyły się niemałą popularnością – nasza aplikacja zarejestrowała w danym okresie ponad 11 tysięcy wypożyczeń. Użytkownicy chętnie korzystali zarówno z tradycyjnych rowerów, jak i z tych z napędem elektrycznym, a na siodełku spędzali średnio około 24 minuty – mówi Paweł Maliszewski.

Łatwa obsługa skutera przez aplikację mobilną czy możliwość zaparkowania w dowolnym miejscu w obrębie wyznaczonej strefy to tylko niektóre z cech, jakie zaważyły na popularności skuterów i rowerów na wynajem wśród mieszkańców Rzeszowa. Długość średniego przejazdu skuterem wyniosła ok. 4 km

13 listopada, z powodu zbliżającego się końca sezonu, jednoślady blinkee.city zniknęły z ulic Rzeszowa. Ich ogromna popularność pozwala jednak sądzić, że powrócą już w najbliższym sezonie. Firma prowadzi na ten temat rozmowy z miastem.

Źródło: materiał nadesłany

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)