REKLAMA

Poinformował, że jego znajomy popełnił samobójstwo

REGION: Policjanci interweniowali wobec 38-latka z Wierzawic. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że jego znajomy popełnił samobójstwo.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Ustalili, że zgłoszenie było tylko – żartem, a jego autor miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę tuż przed godz. 22, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Wierzawice, w rejonie baru miał powiesić się mężczyzna. Informacja pochodziła od 38-letniego mieszkańca wsi.

Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Szybko ustalili, że zgłoszenie było żartem 38-letniego mieszkańca Wierzawic. Funkcjonariusze zastali go, jak siedział przy barze. Mężczyzna śmiał się i przyznał, że to on dzwonił. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2,5 promila. Noc spędził w policyjnym areszcie.

38-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności, albo grzywna

Policjanci przypominają, że 112, 997, 998, 999 to numery alarmowe i każde zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego jest traktowane poważnie i wymaga podjęcia szybkich i zdecydowanych działań w celu ratowania drugiego człowieka znajdującego się w sytuacji zagrożenia.

W opisanym powyżej przypadku leżajscy policjanci byli zaangażowani do przeprowadzenia bezzasadnych czynności. W tym czasie mogli udzielać pomocy tym, którzy naprawdę jej potrzebowali.

POLICJA223_1

14-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

poinformowal-ze-jego-znajomy-popelnil-samobojstwo-7739