REKLAMA

Podziemna Trasa Turystyczna nieczynna od stycznia do listopada 2020 roku

RZESZÓW / PODKARPACIE. Asseco Data Systems zmodernizuje Podziemną Trasę Turystyczną znajdującą się w zabytkowych korytarzach Rzeszowa. W ramach projektu „Rzeszowskie piwnice – interaktywna instytucja kultury” powstanie multimedialna ekspozycja z wieloma efektami specjalnymi. W związku z tym trasa nie będzie czynna dla zwiedzających od stycznia do listopada 2020 roku.

78258191_2683839874972883_6551210158863679488_o

Foto: Facebook / Rzeszów – stolica innowacji

Zlokalizowana pod płytą Rynku Starego Miasta w Rzeszowie Podziemna Trasa Turystyczna jest położona na trzech kondygnacjach. Składa się z 40 komnat i 25 piwnic, połączonych 15 korytarzami o łącznej długości prawie 500 metrów. Obecnie trasa nie posiada żadnego wyposażenia multimedialnego. Asseco Data Systems podpisało z Urzędem Miasta Rzeszowa umowę na realizację projektu „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”. Podziemny obiekt zostanie zmodernizowany i wyposażony w sprzęt, który pozwoli widzom na wirtualną „podróż w czasie”.

Podziemna Trasa Turystyczna stanie się nowoczesnym miejscem, gdzie każdy będzie chciał zaglądnąć. Aby wszystko działało sprawnie potrzeba czasu, dlatego od 7 stycznia do końca listopada 2020 roku trasa będzie niedostępna dla zwiedzających – informuje facebookowy profil Rzeszów – stolica innowacji.

W ramach projektu “Rzeszowskie piwnice – interaktywna instytucja kultury” w trasie powstanie salka projekcyjna 5D, zostaną zamontowane projektory, monitory, hologramy i wiele innych nowoczesnych sprzętów. W części nadziemnej, obok wejścia do piwnic powstanie „skwer kultury”. Będzie to miejsce wydarzeń kulturalnych, wyposażone między innymi w posadzką ledową, mobilną scenę i interaktywną studnię z efektami świetlno-dźwiękowymi. Będzie to drugi, po Podziemiach Rynku w Krakowie obiekt tego typu w Polsce. Wartość inwestycji to blisko 22 miliony złotych.

Projekt będzie sfinansowany m.in. ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury, Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Źródło: Facebook / Rzeszów – stolica innowacji, asseconews.pl

09-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podziemna-trasa-turystyczna-nieczynna-od-stycznia-do-listopada-2020-roku-9521-00r2kc