REKLAMA

Podziel się pamiątkami. Będą na stronie internetowej

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie realizuje projekt pod nazwą: „Przeszłość w pamiątkach ukryta – cyfrowa prezentacja dziedzictwa kulturowego regionu z archiwów prywatnych”. Projekt opiera się na współpracy Biblioteki z mieszkańcami Rzeszowa i województwa podkarpackiego.

bib

W ramach projektu prowadzone będą następujące działania:

1. Biblioteka gromadzi i skanuje prywatne zdjęcia, archiwalia, wspomnienia, dyplomy, świadectwa, medale i odznaczenia, pocztówki oraz inne materiały będące dokumentacją losów rodzin i pojedynczych osób, zabytków, historii miejskiej architektury, regionalnych tradycji i obrzędów ludowych oraz wydarzeń jakie miały miejsce w XIX i XX wieku w miastach i miejscowościach w województwie podkarpackim. Materiałami, na które również liczymy są pamiątki rodzin, których losy związane były z Kresami Wschodnimi Rzeczpospolitej.

Po zeskanowaniu i opracowaniu pamiątek zostaną one zwrócone ich właścicielom wraz z płytą CD zawierającą kopie cyfrowe przekazanych materiałów.

 

2. Zostanie utworzona strona internetowa z graficzną, interaktywną prezentacją przekazanych i odpowiednio opracowanych pamiątek.

 

Organizatorzy zachęcają do udziału w ciekawym projekcie utrwalającym pamięć o losach ludzi i miejsc, historii i kulturze regionu.

Wszystkie prace związane z digitalizacją i udostępnieniem pamiątek wykonywane są bezpłatnie.

 

Materiały można składać w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Sokoła 13. 

 

osoba do kontaktu:

Bożena Janda

tel. (17) 86-69-441

e-mail: biblioteka@wimbp.rzeszow.pl

 

W przypadku przesyłki pocztowej należy kierować ją listem poleconym na adres: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, 35-010 Rzeszów, ul. Sokoła 13 z dopiskiem: Projekt „dziedzictwo.

W korespondencji należy podać swoje imię i nazwisko oraz kontakt: numer telefonu lub e-mail.

Strona internetowa z prezentacją przekazanych pamiątek zostanie  uruchomiona we wrześniu 2014 roku w związku z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

 

 

25-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podziel-sie-pamiatkami-beda-na-stronie-internetowej