REKLAMA

Podsumowanie obchodów 150-lecia straży pożarnej w Rzeszowie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W dniu 30 marca 2023 r., w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie, odbyło się podsumowanie obchodów 150-lecia Rzeszowskiej Straży Pożarnej. Wśród wielu znakomitych gości, zaproszonych przez Komendę Miejską PSP w Rzeszowie, byli: Starosta Rzeszowski – Pan Józef Jodłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego – Pan Tomasz Wojton oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Pan Jacek Górak.

Spotkanie było wyjątkową okazją do podsumowania 150 lat pracy rzeszowskich strażaków oraz zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi regionalnego pożarnictwa. Autorem książki „150 lat Straży Pożarnej w Rzeszowie”, która miała premierę na dzisiejszym spotkaniu, jest Radny Powiatu Rzeszowskiego-Pan Rafał Białorucki.

To opowieść o strażakach, którzy własnym uporem, odwagą i determinacją wywalczyli sobie miejsce w historii miasta i regionu. Z ich poświęcenia, pracy i wysiłku korzystają do tej pory następne pokolenia. Dokonania te zasługują na upamiętnienie w formie książki – powiedział Rafał Białorucki.

Po krótkiej przemowie autora i wręczeniu egzemplarzy książki wszystkim zaproszonym gościom, Starosta Rzeszowski przekazał swoje gratulacje oraz podsumował dotychczasowy wkład powiatu w służbę pożarniczą.

źródło: Powiat Rzeszowski

 


03-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)