REKLAMA

Podsumowanie ferii: 70 wypadków, 8 tys. mandatów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali dwutygodniową akcję “Bezpieczne Ferie 2015”. Podczas trwania ferii funkcjonariusze spotykali się z dziećmi i młodzieżą, by uświadamiać im zagrożenia i uczyć bezpiecznych zachowań.

policja_ferieTegoroczne ferie na Podkarpaciu dobiegły końca. Policjanci podsumowali te dwa tygodnie. W trakcie trwania akcji w całym województwie funkcjonariusze skontrolowali blisko 25 tys. pojazdów, z czego ponad tysiąc stanowiły busy i autobusy. Policjanci zatrzymali 200 praw jazdy i 1200 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Na kierujących funkcjonariusze nałożyli ponad 8 tys. mandatów karnych.

Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe, to przez te dwa tygodnie w naszym województwie doszło do 70 wypadków, w których ranne zostały 94 osoby, a 7 zginęło. Policjanci zatrzymali 277 nietrzeźwych kierowców, z czego 132 odpowie przed sądem za przestępstwo.

KWP Rzeszów

18-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podsumowanie-ferii-70-wypadkow-8-tys-mandatow