REKLAMA

Podróżować jak warszawiak…

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jeden bilet do pociągu i autobusu? To możliwe. Już niebawem rzeszowski ZTM planuje wprowadzenie takiego rozwiązania w życie. Decyzja zapadnie na najbliższej sesji Rady Miasta.

ZTM musi porozumieć się z podrzeszowskimi gminami w sprawie szczegółów funkcjonowania biletu. Prawdopodobnym rozwiązaniem będzie kupowanie specjalnej karty w PKP. Jeden bloczek będzie upoważniał do przejazdów autobusem i koleją.

Takie rozwiązanie od kilku lat stosują już Warszawa, Wrocław i Poznań. To bardzo duże ułatwienie zwłaszcza dla tych, którzy do Rzeszowa przyjeżdżają z okolicznych miejscowości, a później poruszają się po mieście autobusami.

Bilety “podwójne” będą obowiązywały posiadaczy okresówek. Jak na razie swoje poparcie dla projektu wyraziły gminy Krasne i Świlcza – obie podpisały wstępne porozumienie. Rzeszów chciałby również współpracować z gminami obok Strzyżowa i Łańcuta.

Ostateczna decyzja dotycząca wprowadzenia w życie nowego biletu zapadnie na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Do tego czasu mają zostać ustalone wszystkie szczegóły projektu.

20-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)