REKLAMA

Podróżniczy Rzeszów. Wielka impreza jeszcze do jutra!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na nudę z pewnością nie będą narzekali miłośnicy podróżowania, którzy w ten weekend wyjątkowo pozostali w domu. Do niedzieli włącznie potrwa 8. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano dla rzeszowian.

g

foto: Grzesiu Travel / archiwum rzeszow24.pl

Impreza odbywa się w Filharmonii Podkarpackiej i trwa przez cały weekend od 14:00 do 21:30.

To pierwsza i największa impreza podróżnicza w województwie podkarpackim. W tegorocznym programie Festiwalu znalazły się pokazy filmów o tematyce sportów ekstremalnych oraz prelekcje zaproszonych gości. Nie zabraknie także licznych konkursów dla publiczności, a imprezie towarzyszyć będą wystawy fotografii.

Wśród zaproszonych prelegentów jest m.in. jednym z najbardziej znanych polskich himalaistów i alpinistów – Aleksander Lwow – który opowie o swoich 45-letnich doświadczeniach w górach świata, a także Roman Czejarek – znany dziennikarz radiowy i publicysta, którego pasją są także fotografia i podróże. Podkarpacką publiczność zabierze on do przedwojennej Syrii, kraju jeszcze uśmiechniętych i przyjaznych ludzi oraz pełnego wspaniałych zabytków z Listy UNESCO.

O trudnej, postsowieckiej historii i współczesnej sytuacji w krajach Azji Centralnej dowiemy się ze spotkania z Wojciechem Góreckim, zaś najtrudniejsze maratony na świecie będziemy mogli poczuć „na własnej skórze” dzięki opowieściom Daniela Lewczuka, autora książki “4 Pustynie, Znajdź Swoją Drogę”.

Nie zabraknie także świetnych fotografii autorstwa m.in. Magdaleny Konik, Mateusza Waligóry czy Piotra Horzeli, a dla czytelników blogów podróżniczych – nie lada gratką – będzie spotkanie z Anią Alboth i jej Rodziną Bez Granic, z którymi ruszymy na podbój wysp Pacyfiku!
– Kolejna edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego to nowe wyzwanie by – jak co roku – przygotować zarówno ambitny jak i zróżnicowany program, tak by każdy uczestnik imprezy mógł wybrać coś dla siebie oraz jednocześnie by utrzymać ciekawą i zróżnicowaną ofertę festiwalu, bo to oczywiście przekłada się na frekwencję. Wiele osób odwiedzających Rzeszów podkreśla też świetną, przyjacielską atmosferę, jaka panuje na „Kalejdoskopie” i to chyba dla nas najważniejsza nagroda za ogrom pracy wkładany rokrocznie w organizację festiwalu – mówi Bartosz Piziak, pomysłodawca Festiwalu i prezes Stowarzyszenia PRO-TUR, które od samego początku stoi za organizacją imprezy.

W tym roku organizatorzy przewidują, że w bezpłatnych blokach szkolnych dla młodzieży oraz części właściwej Kalejdoskopu w Wojewódzkim Domu Kultury (piątek) i Filharmonii Podkarpackiej (sobota, niedziela) weźmie udział ponad 2000 osób!

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest LOTTO, Sponsorem Złotym – ERV. Wydarzenie dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Pełny program i bilety: www.KalejdoskopPodrozniczy.pl oraz www.FB.com/KalejdoskopPodrozniczy

za: www.rzeszow.pl

03-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podrozniczy-rzeszow-wielka-impreza-jeszcze-do-jutra