REKLAMA

Podróż pociągiem z Rzeszowa w Bieszczady będzie krótsza i wygodniejsza

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują linię Stróże – Kościenko na podkarpackim odcinku między Jasłem a Nowym Zagórzem. Pozwoli to podróżnym na szybszą i wygodniejszą podróż w Bieszczady.

pociąg

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

17 grudnia ogłoszono przetarg na opracowanie projektu dla podkarpackiego odcinka Jasło – Nowy Zagórz. PKP PLK zamontują urządzenia do sterowania ruchem pociągów, przebudują tory i wyremontują rozjazdy. Na stacji Jasło ma powstać przejście podziemne. Wybudowany zostanie także przystanek Zagórz Przemysłowy. Inwestycja jest zaplanowana na lata 2021 – 2023.

Od końca czerwca podróżni nie muszą się przesiadać, by dojechać w Bieszczady. Kolejne usprawnienia, jakie są planowane na trasie Jasło – Zagórz, poprawią bezpieczeństwo i wygodę pasażerów. Projekt jest finansowany w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Przeznaczone na ten cel środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

27-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podroz-pociagiem-z-rzeszowa-w-bieszczady-bedzie-krotsza-i-wygodniejsza-6784-00r2kc