REKLAMA

Strażacy będą mieć nowy sprzęt za ponad 10 mln zł (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Podczas narady rocznej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie przedstawiciele straży oraz województwa podkarpackiego podpisali umowę na realizację projektu pn: „Zakup samochodów specjalnych ratownictwa wysokościowego, wodnego, technicznego i ochrony dróg oddechowych dla jednostek ratowniczo – gaśniczych komend Państwowej Straży Pożarnej Woj. Podkarpackiego”.

W imieniu województwa podpis pod umową złożył marszałek Władysław Ortyl, strażaków reprezentował Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. mgr inż. Bogdan Kuliga. Gościem specjalnym łańcuckiej narady był Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Całkowita wartość projektu to 10 667 000 zł, natomiast wnioskowana kwota o dofinansowanie z EFRR to 8 000 000 zł. Projekt ma być zrealizowany do końca 2014 r. Celem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa województwa podkarpackiego na wypadek wystąpienia zagrożeń naturalnych, technologicznych i spowodowanych działalnością człowieka. Zakupiony w ramach projektu sprzęt będzie służył w komendach PSP województwa podkarpackiego w Krośnie, w Łańcucie, w Przemyślu, w Rzeszowie i w Stalowej Woli.

W ramach projektu planowany jest zakup:
– samochodu specjalnego ratownictwa wysokościowego z podnośnikiem hydraulicznym o wysokości ratowniczej min. 42 m – 2 szt.;
– samochodu specjalnego ratownictwa wysokościowego z drabiną mechaniczną o wysokości ratowniczej min. 37m – 1 szt.;
– samochodu specjalnego ze sprzętem ochrony dróg oddechowych – 1 szt.;
– samochodu specjalnego ratownictwa technicznego – 1 szt.;
– samochodu specjalnego ratownictwa wodnego – 1 szt.

Łącznie projekt przewiduje zakup i wdrożenie do użytkowania 6 specjalnych samochodów ratowniczych.

Dodatkowo zakupione pojazdy ratownicze będą również wykorzystywane na terenie całego województwa z uwagi na techniczne właściwości i operacyjną możliwość ich wykorzystania podczas prowadzenia działaniach ratowniczych. Powyższe przedsięwzięcie jest komplementarne z innym projektem kluczowym pn. Bezpieczne Podkarpacie – poprawa stanu wyposażenia jednostek ratowniczych województwa podkarpackiego w specjalistyczny sprzęt do reagowania na zagrożenia zrealizowanym ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w ramach działania 4.4 Zwalczanie i zapobieganie zagrożeniom.

UMWP

19-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podpisano-umowe-w-sprawie-realizacji-projektu-zakupu-samochodow-dla-panstwowej-strazy-pozarnej-zdjecia