REKLAMA

PODLASKIE. Przemytnicy nielegalnych imigrantów zatrzymani!

PODLASKIE. Służby zatrzymały kolejnych sześcioro osób, które zajmowały się przewozem nielegalnych imigrantów. Zatrzymań dokonała podlaska policja. Łącznie, kierowcy przewozili 22 osoby, nielegalnie przebywające w Polsce.

Sześcioro zatrzymanych to obywatele i obywatelka Niemiec, Ukrainy oraz Iraku. Osoby te przewoziły imigrantów, którzy nielegalnie dostali się i przebywali na terytorium Polski. Jak poinformował we wtorek rzecznik podlaskiej policji, Tomasz Krupa, do zatrzymań przewoźników doszło minionej doby w Kruglanach, Narewce, Głębokim Brodzie oraz Hajnówce.

W Kruglanach niedaleko kuźnicy policja zatrzymała podejrzane bmw. Okazało się, że jego kierowca, obywatel Ukrainy, przewoził siedmiu obywateli Iraku. W Narewce z kolei policjanci z Olsztyna zatrzymali mercedesa. W nim małżeństwo z Niemiec przewoziło dwóch obywateli Kurdystanu, nielegalnie przebywających w Polsce. W Głębokim Brodzie funkcjonariusze zatrzymali dwa samochody kierowane przez obywateli Ukrainy, w których transportowano łącznie siedmiu obywateli Afganistanu. W Hajnówce zaś policja zatrzymała Irakijczyka, który przewoził oplem sześcioro swoich rodaków.

– Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych – wyjaśnił rzecznik Krupa.

Według danych zgromadzonych przez podlaską policję, od początku kryzysu migracyjnego na granicy białorusko-polskiej w regionie zatrzymano ponad 170 “kurierów”. Są to osoby, które zapewniają nielegalnie przebywającym migrantom przewóz w głąb kraju. “Kurierzy” przewozili łącznie ponad 700 osób.

Zobacz także:

26-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podlaskie-kolejni-przemytnicy-nielegalnych-imigrantow-zatrzymani-5334