REKLAMA

Podkarpackie przedszkola dostały 15 mln zł na modernizację (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W piątek 35 gmin oraz 12 stowarzyszeń prowadzących szkoły podstawowe  otrzymało prawie 15 mln złotych na modernizację 180 oddziałów przedszkolnych mieszczących się w 137 szkołach podstawowych, podpisując umowę w ramach Programu Operacyjnego, Kapitał Ludzki.

Umowy podpisano przy obecności Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy w sposób uroczysty podpisać umowy i przystąpić do realizacji, wdrażania waszych pomysłów, które mają taką wdzięczną płaszczyznę i formułę, bo służą oczywiście dzieciom – naszym najmłodszym mieszkańcom województwa  – podkreślał Marszałek.

Warunkiem otrzymania pieniędzy w wysokości nie przekraczającej 87 270,05 zł na każdy oddział przedszkolny, było oczywiście złożenie odpowiednio przygotowanego wniosku.  Wsparciem zostały objęte placówki z terenów wiejskich i miejsko-wiejskich, a także te z terenów gmin o najniższym stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

W ramach otrzymanych pieniędzy, przedszkola będą mogły wyposażyć place zabaw, dostosować pomieszczenia do potrzeb dzieci, zakupić odpowiednie wyposażenie, sprzęt komputerowy, audio-wideo służący do  realizacji procesu dydaktycznego czy zabawki oraz inne pomoce dydaktyczne.

ZDJ.: WUP

17-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpackie-przedszkola-dostaly-15-mln-zl-na-modernizacje-zdjecia