REKLAMA

Podkarpackie Forum Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością

Rzeszowski Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania zapraszają do udziału w Podkarpackim Forum Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością, które odbędzie się 17 września

 foto: materiał nadesłany

Przedsięwzięcie jest skierowane do osób z niepełnosprawnością oraz organizacji i instytucji działających na ich rzecz. Do udziału w Forum organizatorzy zapraszają także wszystkich, którzy działają na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz ich otoczenia. Mile widziane będą także rodziny, opiekunowie, wolontariusze i bliscy tych osób.

 

Forum to miejsce, w którym, oprócz przekazu wiedzy (pierwszy panel), będzie można także w przyjaznej atmosferze wymienić się dobrymi praktykami, doświadczeniami oraz efektami realizowanych działań. Służyć temu będzie drugi panel Forum – w którym będzie mowa o współistnieniu, wzajemnym uzupełnianiu i synergii działań. Wśród wystąpień będą także takie, które zobrazują wysoką determinację osób z niepełnosprawnością. Organizatorom zależy nam na partnerskiej rozmowie w atmosferze szacunku, dialogu, zrozumienia i tolerancji.

 

Uczestnicy Forum, dzięki Instytutowi Transportu Samochodowego w Warszawie,będą mieli możliwość zapoznania się i wypróbowania pojazdów profesjonalnie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Zaprezentowane zostaną urządzenia i technologie uwzględniające wszystkie aspekty mobilności osób z niepełnosprawnością (parking przed budynkiem WSIiZ, w którym odbędzie się wydarzenie – prelekcja interaktywna).

 

Dzięki Stowarzyszeniu RAMPA będzie można zobaczyć działanie wynalazku prof. S. Miechowicza z Politechniki Rzeszowskiej, czyli tak zwanej rampy nastawnej tj. systemu ułatwiającego swobodne przemieszczanie się w miejscach, gdzie znajdują się bariery architektoniczne.


Forum odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, uczelni przyjaznej i w pełni dostoswanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

 

Organizatorzy zapewniają także tłumacza języka migowego.

 

Źródło: materiał nadesłany

31-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpackie-forum-na-rzecz-osob-z-niepelnosprawnoscia