REKLAMA

Podkarpackie Centrum Nauki. Tak będzie wyglądać! (WIZUALIZACJA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zespół Pracowni Projektowej F-11 pod kierunkiem arch. Marcina Furtaka opracował projekt Podkarpackiego Centrum Nauki – ośrodka mającego na celu popularyzację nauki, o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej, powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego – lotnictwem, kosmonautyką, informatyką oraz jakością życia.

Obszar przeznaczony na budowę ośrodka położony jest w otoczeniu Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka i w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego G2A Arena. Dominującą funkcją projektowanego obiektu jest funkcja wystawiennicza: budynek ma mieścić ponad 200 interaktywnych eksponatów poświęconych człowiekowi, przyrodzie, lotnictwu i kosmonautyce. Dodatkowo, w obiekcie mają funkcjonować warsztaty i laboratoria. W samym sercu budynku umieszczony został jeden z kluczowych eksponatów przewidzianych do prezentacji: powiększony anatomiczny model głowy człowieka z dostępem do umieszczonych w niej organów. Obiekt okalają schody imitujące orbitę i prowadzące na taras widokowy, z którego możliwa będzie obserwacja pobliskiego lotniska. Budynek został zaprojektowany w oparciu o odnawialne źródła energii.

Inwestycja: Podkarpackie Centrum Nauki

Inwestor: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Lokalizacja: Jasionka, okolice Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka.

Dane powierzchniowe: obszar objęty opracowaniem: 12 259 m2, powierzchnia użytkowa: 6 560 m2, wysokość budynku: 19,5 m

Zakres prac Pracowni: koncepcja, program funkcjonalno – użytkowy

Status: zakończono etap koncepcyjny

źródło: Pracownia Projektowa F11


05-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpackie-centrum-nauki-tak-bedzie-wygladac-wizualizacja-8891