REKLAMA

Podkarpacki NFZ: Terminy wizyt i szczepień są teraz bardzo cenne

PODKARPACIE. Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, że terminy ustalonych wizyt i szczepień są teraz bardzo cenne. NFZ apeluje, by odwoływać umówione wizyty, gdy w danym terminie nie są one możliwe, by z wizyty mogła skorzystać inna osoba z kolejki.

NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjXzhjZDk5L3AvMjAyMC8xMi8xNS80OTA4LzMyNzIvZGRiZWU1MGRiOWM0NDZmZTgxODk3OGVkNDU1NDFlYzguanBlZw==
Foto: grafika poglądowa

Gdy mamy ustalone szczepienie, ale wizyta w tym terminie nie jest możliwa – nie zapomnijmy jej odwołać! Wcześniejsza informacja przekazana do punktu szczepień, pozwoli bez zbędnej zwłoki umówić następną osobę, oczekującą w kolejce – mówi Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Wszystkim zapisanym na wizytę w poradni zależy na jak najszybszym kontakcie z lekarzem, a osobom oczekującym na szczepienie zależy na prostym i szybkim podaniu szczepionki. Jeśli w porę odwołamy wizytę, z której nie możemy skorzystać, pozwoli to szybciej skorzystać innym pacjentom, a lekarzowi szybciej pomóc innemu pacjentowi – zaznacza Rafał Śliż.

NFZ zwraca uwagę na to, by Pamiętać, że odwołanie zaplanowanego terminu wizyty oraz szczepienia nadal jest ustawowym obowiązkiem pacjenta.

 

Wizytę można odwołać telefonicznie lub osobiście:

– o szczegóły dotyczące poradni możemy zapytać na czynnej całą dobę bezpłatnej infolinii 800 190 590

– o szczegóły dotyczące szczepień możemy zapytać na czynnej całą dobę bezpłatnej infolinii 989.

 

Ostatnio pojawiają się również informacje o próbach oszustw, związanych ze szczepieniami. Pamiętajmy, że zaufane numery telefonów to:

– infolinia 989,

– numer telefonu do naszej poradni lekarza rodzinnego,

– numer 664 908 556, pod który możemy wysłać SMS o treści SzczepimySie w celu zarejestrowania się na szczepienie, i z którego otrzymać możemy istotne w tym temacie informacje.

 

Zwróćmy również szczególną uwagę na osoby starsze, które kierując się empatią i chęcią pomocy bliskim, mogą paść ofiarą naciągaczy i oszustów – apeluje rzecznik podkarpackiego NFZ.

Źródło: mat. nadesłane

26-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)