REKLAMA

Podkarpacka uczelnia w raporcie “Niepubliczne Uczelnie Akademickie 2014” miesięcznika Perspektywy

RZESZÓW/PODKARPACIE. Miesięcznik ‘Perspektywy” stworzył raport  “Niepubliczne Uczelnie Akademickie 2014” , w którym znalazła się uczelnia z Podkarpacia. 

wspia

Raport stworzony został na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego i Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego. Według niego Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to jedna z najchętniej wybieranych uczelni akademickich w Polsce pod względem studiów niestacjonarnych i studiów II stopnia.

W najnowszym raporcie miesięcznika Perspektywy ujętych zostało 19 niepublicznych uczelni akademickich w Polsce. W zestawieniu WSPiA zajęła drugie miejsce pod względem liczby studentów przyjętych na niestacjonarne studia II stopnia.

Wyniki Raportu Perspektyw „Niepubliczne Uczelnie Akademickie 2014” to ogromny sukces WSPiA. Nasza tegoroczna pozycja to powtórzenie ubiegłorocznego wyniku. Warto tu zaznaczyć, że autorzy Raportu weryfikują wszystkie dane przedstawione przez uczelnie z danymi gromadzonymi przez GUS i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Są one więc najbardziej obiektywne. Ważne jest też to, że WSPiA jest jedyną uczelnią z Podkarpacia, która znalazła się w raporcie dotyczącym niepublicznych uczelni akademickich. Uczelnia od 2011 r. posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Dzięki temu znalazła się w elitarnym zestawieniu 19 akademickich niepublicznych szkół wyższych w Polscemówi Przemysław Pawlak, Rzecznik Prasowy WSPiA.

 

31-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacka-uczelnia-w-raporcie-niepubliczne-uczelnie-akademickie-2014-miesiecznika-perspektywy