REKLAMA

Podkarpacka policja obchodziła swoje święto

RZESZÓW / PODKARPACKIE. W tym roku Wojewódzkie Obchody Święta Policji odbyły się w Łańcucie, w otoczeniu zabytkowego parku położonego przy muzeum. Uroczystość, jak co roku była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych oraz awansów na wyższe stopnie służbowe.

k

Najważniejszym wydarzeniem było jednak nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie. Na uroczystość przybył nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

W uroczystości udział wzięli także: insp. dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, a także parlamentarzyści z Podkarpacia, przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, duchowieństwa i służb mundurowych.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w łańcuckiej Farze, którą odprawił JE arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski. Po mszy, uroczystości przeniosły się przed Zamek-Muzeum w Łańcucie. Tam nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, wręczył sztandar ufundowany przez darczyńców, nadkom. Andrzejowi Żygadło – Komendantowi Powiatowemu Policji w Łańcucie.

Podczas uroczystości uhonorowano także policjantów z Podkarpacia. 36 policjantów i pracowników Policji odznaczono medalami za Długoletnią Służbę. To nagroda za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. 57 policjantom wręczono również odznaki Zasłużony Policjant, nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych. Z kolei za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, minister nadał 11 medali.

Aż 1231 policjantów awansowano na wyższe stopnie służbowe, w tym 33 w korpusie oficerów starszych, 22 w korpusie oficerów młodszych, 738 w korpusie aspirantów, 430 w korpusie podoficerów i 41 w korpusie szeregowych.

za: podkarpackie.pl

21-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacka-policja-obchodzila-swoje-swieto-az003