REKLAMA

Podkarpaciu grozi lockdown! Minister zdrowia: Liczba zakażeń jest niepokojąca

POLSKA. – Najtrudniejsza sytuacja dotycząca liczby zakażeń jest w województwach objętych dodatkowymi obostrzeniami. Województwa, w których sytuacja jest równie trudna, to kujawsko-pomorskie, ale też dolnośląskie, śląskie i podkarpackie – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. W poniedziałek zaczęły obowiązywać dodatkowe obostrzenia dla województwa mazowieckiego i lubuskiego. Wcześniej były już nimi objęte województwa warmińsko-mazurskie oraz pomorskie.

EwhewFlXIAo2hTX
Foto: Krystian Maj / KPRM

Liczba zakażeń z niedzieli jest bardzo niepokojąca – blisko 11 tysięcy, to bardzo dynamiczny wzrost, w porównaniu z poprzednią niedzielą. W ostatnich dniach średni przyrost zachorowań z tygodnia na tydzień spadał. Dzisiejszy skok dziennej liczby zachorowań o ponad 75% w stosunku do poprzedniego tygodnia to bardzo niepokojący sygnał – oświadczył szef resortu zdrowia.

Minister zdrowia podkreślił, że obecna sytuacja może oznaczać odwrócenie trendu malejącej dynamiki liczby nowych zachorowań w ostatnim czasie.

 

Podkarpaciu grozi lockdown. Możliwe obostrzenia w skali całej Polski

Najtrudniejsza sytuacja dotycząca liczby zakażeń jest w województwach objętych dodatkowymi obostrzeniami. Województwa, w których sytuacja jest równie trudna, to kujawsko-pomorskie, ale też dolnośląskie, śląskie i podkarpackie – podkreślił Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia zapowiedział, że jeżeli przyspieszenie zachorowań utrzyma się na wysokim poziomie, to konsekwencją będą obostrzenia w skali całego kraju.

 

Od poniedziałku dodatkowe obostrzenia dla mazowieckiego i lubuskiego

 

Samodzielne zgłaszanie do testów

Podczas konferencji minister zdrowia poinformował o uruchomieniu nowej ścieżki testowania. Na test będzie można zgłosić się samodzielnie przez formularz na stronie: http://gov.pl/dom.

Chcemy, żeby w tej sytuacji rozwoju trzeciej fali dostępność do testowania była powszechna – wyjaśnił Niedzielski.

Źródło: KPRM / Twitter, Facebook

15-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.