REKLAMA

POWIAT RZESZOWSKI. Zlikwidowana uprawa marihuany. Zatrzymano 31-latka

PODKARPACIE / POWIAT RZESZOWSKI. Policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Uprawa prowadzona była w profesjonalnie przystosowanym i wyposażonym pomieszczeniu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 11 krzewów konopi i ponad 285 gramów marihuany. Prowadzący uprawę mężczyzna usłyszał zarzuty.

 

Informację o nielegalnej uprawie konopi uzyskali policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. Miał ją prowadzić, na swojej posesji w budynku gospodarczym, 31-letni mieszkaniec gminy Sokołów Małopolski. Funkcjonariusze potwierdzili uzyskane informacje i w poniedziałek weszli na posesję podejrzewanego mężczyzny.

Podczas przeszukania na poddaszu budynku gospodarczego, w jednym z pomieszczeń, znaleźli nielegalną uprawę. Pomieszczenie było odpowiednio przystosowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt umożliwiający prowadzenie uprawy. Policjanci zabezpieczyli tam 11 krzewów konopi oraz ponad 285 gramów marihuany.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie podejrzewanego 31-latka. Na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli niezbędne ślady. Zebrane w sprawie materiały przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzanego. Przedstawił mu zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji odurzających.

Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru połączonego z zakazem opuszczania kraju. 31-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

303-224714

KMP Rzeszów

15-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-zlikwidowana-uprawa-marihuany-zatrzymano-31-latka-7043-00r2kc