REKLAMA

PODKARPACIE. Złamali zasady przymusowej kwarantanny! Grożą im kary

REGION. Od kilkunastu dni policjanci w całym kraju sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną pozostają w miejscu do tego wyznaczonym. Niestety niektóre z nich zachowują się w sposób nieodpowiedzialny i lekkomyślny, opuszczając swoje miejsce zamieszkania. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Nie wychodźmy z domu, chrońmy życie – apelują podkarpaccy funkcjonariusze.

303-205973
Foto: KMP Rzeszów

Policjanci codziennie sprawdzają miejsca kwarantanny. Każdego dnia o różnych porach, dzielnicowi kontaktują się telefonicznie z osobą objętą kwarantanną i proszą ją o podejście do okna oraz pokazanie się. Dotychczas wszystkie osoby objęte kwarantanną stosowały się do jej zasad.

Niestety w miniony weekend dwie osoby z powiatu tarnobrzeskiego wykazały się wielką nieodpowiedzialnością i lekkomyślnością. W niedzielę policjanci z komisariatu policji w Gorzycach przyjechali pod dom, w którym powinien przebywać mężczyzna objęty kwarantanną. Kiedy funkcjonariusze skontaktowali się z nim telefonicznie, okazało się, że jest w zupełnie innym miejscu. Mężczyzna przebywał u szwagra i w tym czasie siedział z nim w jego samochodzie. Drugi przypadek miał miejsce w sobotę. Policjanci z komisariatu policji w Nowej Dębie pojechali do domu mężczyzny objętego kwarantanną. Pomimo wielu prób skontaktowania się, jego telefon nie odpowiadał i nie udało się nawiązać z nim kontaktu. Okazało się, że mężczyzny nie było w domu. Tłumaczył się później policjantom, że spał, a okazało się, że był na zakupach.

w sobotę wieczorem dyżurny z jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Radymno, jeden z mieszkańców, przebywał w gościnie u swoich znajomych, którzy zostali objęci kwarantanną domową. Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. W rozmowie z nim potwierdzili, że po południu przebywał w domu, u dwóch swoich znajomych. Obaj wrócili z zagranicy i zostali objęci kwarantanna domową.

Teraz wobec obu mieszkańców gminy Radymno, którzy zostali objęci kwarantanną i przyjęli gościa w swoim domu, prowadzone jest postępowanie o wykroczenie. Grozi im za to kara grzywny.

Policjanci przypominają, że nie przestrzegając zasad kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Policjanci o każdym takim przypadku będą powiadamiać służby sanitarne oraz będą kierować wnioski o ukaranie za popełnienie wykroczenia z art. 116 kodeksu wykroczeń, za które grzywna może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro – apelują funkcjonariusze.

Źródło: Podkarpacka Policja

31-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-zlamali-zasady-przymusowej-kwarantanny-groza-im-kary-386-00r2kc