REKLAMA

Podkarpacie zaprezentuje się podczas największego wydarzenia gospodarczego na świecie – EXPO w Dubaju (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 16 listopada, na konferencji w Filharmonii Podkarpackiej zaprezentowane zostały założenia kampanii promocyjnej, której przyświeca hasło: „Podkarpackie z natury kreatywne”. W wydarzeniu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

22-1200x800

Głównym ambasadorem, narratorem i przewodnikiem po wystawie Podkarpacia w Pawilonie Polskim na EXPO będzie postać Ignacego Łukasiewicza – patrona Roku 2022 w Polsce.

Rozpoczynamy kilkumiesięczną kampanię, która będzie promowała atuty Podkarpacia, a jej finał będzie miał miejsce na EXPO w Dubaju. Chcemy przede wszystkim ukazać wybitną postać Ignacego Łukasiewicza – wspaniałego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego. Bez jego wynalazków nie byłoby dzisiaj całej branży lotniczej czy kosmicznej – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Województwo podkarpackie w Dubaju będzie się prezentować w marcu 2022 roku, jako ostatni polski region. Podkarpackie atrakcje w polskim pawilonie będzie można oglądać od 10 do 14 marca. Na stoisku przygotowanym przez województwo zostaną zaprezentowane trzy obszary tematyczne:

– natura, zasoby naturalne i zrównoważony rozwój;

– kultura, tradycja i kreatywność;

– gospodarka, nauka i technologia.

Wystawa województwa podkarpackiego w Pawilonie Polskim w Dubaju skupiać się będzie przede wszystkim na ukazaniu wyjątkowości i różnorodności Podkarpacia, jego bogactwa w zakresie unikalnej przyrody, potencjału gospodarczego i nowoczesności w połączeniu z tradycją. Wystawa będzie również pokazywać, że Podkarpacie to kolebka przemysłu naftowego, miejsce światowej rewolucji gospodarczej, którą zainicjował Ignacy Łukasiewicz.

PUW Rzeszów

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRANICA BIAŁORUSKA: LASERY przeciwko STRAŻY GRANICZNEJ, przekroczenie granicy w Kuźnicy

tvPolska

 


17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)