REKLAMA

PODKARPACIE. ZAKAZ organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych – zarządzenie wojewody

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wydała zarządzenie nakazujące zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa podkarpackiego. Zawieszenie organizowania imprez obowiązuje do 25 marca 2020 roku.

audience-945449_1280

Foto: pixabay.com

W piątek, oprócz obowiązującego od środy zakazu przeprowadzania imprez masowych (powyżej 500 osób w pomieszczeniach i 1000 na zewnątrz), wojewoda podkarpacki wydała zarządzenie nakazujące zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych.

Zarządzenie dotyczy wszystkich imprez masowych organizowanych przez osoby prawne, osoby fizyczne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, bez względu na lokalizację tych imprez, sposób ich odbywania i ilość uczestników.

Decyzja wojewody w szczególności dotyczy imprez organizowanych w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach.

Przestrzegania zarządzenia wojewody ma pilnować Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Zarządzenie jest ważne do 25 marca br.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

 

13-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-zakaz-imprez-artystycznych-i-rozrywkowych-zarzadzenie-wojewody-5757-00r2kc