REKLAMA

Podkarpacie z niższą płacą minimalną? Postulaty Rzecznika MŚP

PODKARPACIE. Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców przedstawił premierowi pomysł, by płacę minimalną uzależniać od miejsca zamieszkania. Podkarpacie zarabiałoby wówczas poniżej ustalonej na 2021 rok płacy minimalnej.

money-2928309_960_720

Foto: Pixabay.com

Rząd obiecywał, że płaca minimalna brutto w 2021 roku wyniesie 3000 złotych brutto. W wyniku obecnej sytuacji, z 2600 złotych wzrośnie ona do 2800 złotych brutto, czyli do 2062 złotych netto.

Do premiera Mateusza Morawieckiego trafiło 10 postulatów od Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza. Jeden z nich dotyczy uzależnienia wysokości płacy minimalnej od miejsca zamieszkania. Mieszkańcy bardziej zurbanizowanych terenów mieliby zarabiać więcej. Oznacza to, że minimalna pensja na Podkarpaciu, zamiast 2800 złotych brutto, wynosiłaby w 2021 roku 2207 złotych brutto – 1643 netto.

Adam Abramowicz podkreśla, że dzięki wejściu w życie wspomnianych postulatów przedsiębiorcy uzyskaliby większe poczucie bezpieczeństwa przy prowadzeniu swojego biznesu, dostając szanse na lepszy rozwój z korzyścią dla państwa. Pełna Dziesiątka Rzecznika MŚP dostępna jest TUTAJ.

W tej chwili cała światowa gospodarka zmaga się z kryzysem związanym z pandemią. W Europie kolejne Państwa dokonują zamknięć gospodarki. Także w Polsce w kolejnej blokadzie są zamykane następne branże. W związku z tym MŚP potrzebuje wsparcia, nie tylko finansowego, choć ono jest niezbędne. Ale potrzebne jest wsparcie organizacyjne i prawne, to znaczy usunięcie z polskiego prawa barier biurokratycznych, poprawienie funkcjonowania instytucji, które obsługują biznes, i takie działania, które nie spowodują spadku dochodów budżetowych, za to poprawią możliwości działalności gospodarczej w Polsce. Stąd ponad 200 organizacji z Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP wyłoniło dziesięć punktów, które powinny zostać zrealizowane przez polityków. Te dziesięć punktów przedstawiamy Premierowi Morawieckiemu, ale także wszystkim siłom politycznym w Polsce, prosząc o głęboką dyskusję i jak najszybsze wdrożenie – komentuje Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Źródło: red., rzecznikmsp.gov.pl

23-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-z-nizsza-placa-minimalna-postulaty-rzecznika-msp-193-00r2kc