REKLAMA

Podkarpacie z medalem Igrzysk Europejskich w Mińsku! (FOTO, WIDEO)

|

Podkarpacie z medalem Igrzysk Europejskich w Mińsku! (FOTO, WIDEO)

Polskie tenisistki stołowe zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym na Igrzyskach Europejskich w Mińsku. W składzie naszej reprezentacji była Li Qian, zawodniczka KTS Enea Siarki Tarnobrzeg.

Polskie tenisistki stołowe zwyciężyły z reprezentacją Węgier (3:2) i sięgnęły po brązowy medal rozgrywanych w Mińsku Igrzysk Europejskich. Warto dodać, że Węgierki są wyżej notowane w rankingach światowych od podopiecznych Zbigniewa Nęcka (trener reprezentacji oraz szkoleniowiec KTS Enea Siarka Tarnobrzeg).

Decydujący wkład w wygraną naszej reprezentacji miała Li Qian, która na co dzień reprezentuje klub KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. Przy stanie 2:2, to właśnie Qian stanęła do walki o brąz dla Polek.

Li Qian rywalizowała z Georginą Potą. Udało jej się zwyciężyć 3:1. W ostatnim secie rozgrywanym przez reprezentantkę klubu z Tarnobrzega nie brakowało emocji.

Zawodniczka z Podkarpacia zaczęła go pewnie, ale potem, przy stanie 9:6 dla Polki, zaczęło się robić nerwowo. Li Qian straciła dwa punkty. Zdołała, po dwóch udanych akcjach Poty, wywalczyć jedno “oczko”, ale rywalka nie dała za wygraną i doprowadziła do stanu 10:9. Wtedy decydujący atak wyprowadziła Qian i Polki mogły się cieszyć z brązu.

Tekst: Kacper Ciuba

29-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-z-medalem-igrzysk-europejskich-w-minsku-foto-wideo-6659-00r2kc