REKLAMA

PODKARPACIE. Więcej osób pod nadzorem! 8 zakażonych koronawirusem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do 1139 osób wzrosła liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym w województwie podkarpackim. Na Podkarpaciu potwierdzono 8 przypadków zarażenia koronawirusem. W kraju liczba zarażonych wzrosła do 123.

Przechwytywanie_60

Foto: archiwum PSP

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 393 testy.

– Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. Ostatni 8 przypadek to kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego, która miała styczność z Covid-19. Jej stan jest dobry – poinformowała rano Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego. Liczba ta nie wzrosła.

W kraju Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 123 przypadki zakażenia koronawirusem. 3 osoby zmarły. Osoby, u których w ostatnim czasie zdiagnozowano wynik pozytywny są w dobrym stanie.

 


 

AKTUALIZACJA: godzina: 21:21

Źródło: Red., PUW w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

15-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-wzrosla-liczba-osob-pod-nadzorem-8-zakazonych-koronawirusem-4679-00r2kc