REKLAMA

PODKARPACIE. Wzorowa postawa! Oddali portfel z dużą kwotą pieniędzy

PRZEWORSK / PODKARPACIE. Wzorową postawą wykazało się dwoje mieszkańców Przeworska, którzy znaleźli portfel z pieniędzmi w kwocie 1015 euro i dokumentami. Uczciwi znalazcy przekazali je oficerowi dyżurnemu przeworskiej jednostki z prośbą o zwrócenie ich właścicielowi. Dzięki ich przykładnemu zachowaniu, 38-letni mieszkaniec gminy Tryńcza odzyskał swoją zgubę.

pexels-photo-417395_1

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

We wtorek 5 stycznia przed godziną 15:00, do dyżurnego przeworskiej jednostki przyszły dwie osoby, które poinformowały, że na Rynku w Przeworsku, w rejonie przejścia dla pieszych znaleźli leżący na ziemi portfel. W środku znajdowały się pieniądze w kwocie 1015 euro i dokumenty: prawo jazdy, dowód osobisty oraz karty bankowe. Uczciwi znalazcy odnieśli zgubę do komendy i poprosili funkcjonariusza o odnalezienie właściciela.

Jeszcze tego samego dnia policjanci skontaktowali się z właścicielem prtfela, 38-letnim mieszkańcem gminy Tryńcza. Mężczyzna poinformował, że portfel musiał mu wypaść podczas wsiadania do samochodu.

Wzorowa postawa mieszkańców Przeworska zasługuje na szczególną pochwałę. Dzięki ich zachowaniu mieszkaniec gminy Tryńcza odebrał od policjantów swoje pieniądze i dokumenty.

Policjanci podkreślają, iż należy pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt na Policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

Źródło: KPP Przeworsk

10-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-wzorowa-postawa-oddali-portfel-z-duza-kwota-pieniedzy-8914-00r2kc