REKLAMA

PODKARPACIE. Wojewoda przeznaczy 6 mln. zł. na program „Niepodległa” w 2024 r

RZESZÓW / PODKARPAIE. Wojewoda Podkarpacki zaprasza do składania wniosków do Programu Dotacyjnego “Niepodległa” – edycja 2024. Program przewiduje dofinansowanie projektów organizowanych w 2024 roku, kultywując pamięć o ważnych wydarzeniach w historii Polski, począwszy od Konfederacji Barskiej, aż do Obrad Okrągłego Stołu oraz pierwszych częściowo wolnych wyborów. Dotacje są przeznaczone dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Nabór potrwa do 8 grudnia 2023 r.

DSC_0988

Z programu dotacyjnego Niepodległa wspierane będą w 2024 r. działania o charakterze kulturowym, artystycznym, edukacyjnym, upamiętniające wydarzenia i ludzi ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji regionalnej, lokalnej i rodzinnej tworzącej historię narodową.

W programie można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych brutto. Poziom dofinansowania ze środków programu nie może przekroczyć 85% całego budżetu zadania.

Łączny budżet naboru to 6 mln zł.

Wnioski należy składać poprzez formularz w systemie Witkac.pl do 8 grudnia 2023 roku, do godziny 15:59. Zadania dofinansowane z programu można realizować od 8 lutego do 20 listopada 2024 roku.

źródło: Powiat Rzeszowski

zdjęia: archiwum redakcji

13-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)