REKLAMA

PODKARPACIE. Uwaga! Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania burz z intensywnymi opadami deszczu i z silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego. Lokalnie możliwy gwałtowny wzrost wód.

ferfre

Foto: pixabay.com

IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami z intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego. Jak informuje Izabela Guzik, dyżurny synoptyk IMGW-PIB, dotyczy ono wszystkich powiatów na Podkarpaciu.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad.    

Ostrzeżenie jest ważne od godz. 16:00 dnia 05.05.2021 do godz. 03:00 dnia 06.05.2021.

 

 

IMGW ostrzega również przed możliwym lokalnie gwałtownym wzrostem wód

Ostrzeżenie to dotyczy: zlewni Wisłoki, Sanu, Wisłoka oraz zlewni Strwiąża.

W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu w tym również burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia w obu przypadkach to 80 procent.

 

 

Źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

 

05-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-uwaga-ostrzezenie-przed-gwaltownymi-burzami-7717-00r2kc