REKLAMA

PODKARPACIE. Uwaga! Ostrzeżenie meteo przed burzami!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono możliwości występowania burz z intensywnymi opadami deszczu i z silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego. Lokalnie możliwy gwałtowny wzrost wód.

ferfre

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami z intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego. Jak informuje Tadeusz Stolarczyk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB, dotyczy ono wszystkich powiatów na Podkarpaciu.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie jest ważne Od godz. 14:00 dnia 11.07.2021 do godz. 24:00 dnia 11.07.2021.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz to 80 procent.

 

IMGW ostrzega również przed możliwym lokalnie gwałtownym wzrostem wód

Ostrzeżenie to dotyczy: Wisłoki, Sanu, Wisłoka, Strwiąża, Wieprza, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły i Bugu po Krzyczew (podkarpackie, lubelskie).

W obszarach występowania prognozowanych opadów deszczu w tym również burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Ostrzeżenie to obowiązuje od godz. 14:00 dnia 11.07.2021 do godz. 05:00 dnia 12.07.2021.

 

Źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

 

11-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)