REKLAMA

PODKARPACIE. Uwaga! Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteo drugiego stopnia dla całego województwa podkarpackiego. Dotyczą one możliwości występowania burz z silnymi porywami wiatru i lokalnie z gradem oraz intensywnych opadów deszczu na terenie Podkarpacia. Dla całego regionu ogłoszono również ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia.

lightning-2555826_960_720

Foto: pixabay.com

IMGW ostrzega przed burzami z intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obejmuje wszystkie powiaty województwa podkarpackiego. Jest ono ważne od godziny 14:00 dnia 11.07.2020 do godziny 14:00 dnia 12.07.2020.

Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadów miejscami 30 mm, lokalnie możliwy grad. Od godzin wieczornych burze przechodzić będą w opady jednostajne okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Łączna wysokość opadów – miejscami od 50 mm do 70 mm, lokalnie do 80 mm. W trakcie burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz w tych miejscach regionu szacuje się na 85 procent.

Na terenie całego województwa podkarpackiego ogłoszono także ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia.

W obszarach występowania prognozowanych opadów ciągłych i burzowych spodziewane są wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia krótkotrwale stanów alarmowych.

Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Źródło: IMGW

11-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-uwaga-ostrzezenia-drugiego-stopnia-przed-burzami-8983-00r2kc