REKLAMA

PODKARPACIE. Utrudnienia na A4 po wypadku autokaru!

PODKARPACIE. Na autostradzie A4 w okolicach MOP Kaszyce trwa wymiana poduszki energochłonnej oraz barier po tragicznym wypadku autokaru, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 16:00.

Przechwytywanie_136

W miejscu wczorajszego wypadku autokaru na czas wymiany poduszki energochłonnej oraz barier zostaje wyłączony pas awarujny i wolny na odcinku 400m oraz zamknięty wjazd na MOP Kaszyce – informuje w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Według GDDKiA utrudnienia mogą potrwać do godziny 16:00.

 

Do wypadku autokaru doszło około północy (w nocy z 5 na 6 marca br.) na autostradzie A4 w Lutkowie w powiecie jarosławskim.

Kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające a następnie przełamując zabezpieczenia zsunął się z nasypu do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.

Autokarem podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Na miejscu zginęło 5 osób – pasażerów autobusu. 41 rannych przewieziono do szpitali w Rzeszowie, Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Rudnej Małej. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń zostały przewiezione do internatów na terenie Jarosławia.

 

Źródło: red., GDDKiA, KPP Jarosław

 

 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

zdjęcia z wypadku: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu


07-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.