REKLAMA

PODKARPACIE. Usiłował pędzić bimber. 71-latkowi grozi rok więzienia

PODKARPACIE. 71-letni mężczyzna odpowie za usiłowanie nielegalnej produkcji alkoholu. Policjanci zatrzymali go, kiedy rozpoczynał proces wytwarzania wysokoprocentowego trunku w budynku gospodarczym. Grozi mu za to kara roku pozbawienia wolności.

Bez nazwy-2_7
Foto: KPP Strzyżów

7 marca br. po godzinie 14:00 dyżurny strzyżowskiej policji został powiadomiony, że w miejscowości Markuszowa odbywa się nielegalna produkcja alkoholu. Na miejsce skierowano policjantów. Kiedy funkcjonariusze weszli do budynku gospodarczego, zauważyli metalową beczkę – tzw. keg połączony z kolumną destylacyjną oraz butlę z zacierem.

Jak podaje Policja, 71-letni właściciel domu nie zdążył jeszcze „wyprodukować” alkoholu, jednak nie zwalnia go to z odpowiedzialności. Poniesie on konsekwencje karne za usiłowanie popełnienia przestępstwa.

Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie. Za nielegalne wytwarzanie wysokoprocentowego alkoholu grozi do roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Strzyżów

15-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-usilowal-pedzic-bimber-71-latkowi-grozi-rok-wiezienia-2464-00r2kc