REKLAMA

PODKARPACIE: Uderzył w przydrożną latarnię. Był pijany (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Mężczyzna, który kierując oplem uderzył w przydrożną latarnię, był nietrzeźwy. Alkomat wskazał w jego organizmie 0,86 promila. 31-latek zniszczył swoje auto, stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za przestępstwo.

Dziś po godz. 4, policjanci ruchu drogowego interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Bohaterów Getta w Przemyślu. Opel, kierowany przez 31-letniego mieszkańca Przemyśla, uderzył w przydrożną latarnię. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,86 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci, kierowca opla na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji drogowej. Kierowcy nic się nie stało.

31-latek został ukarany mandatem za spowodowanie kolizji, stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

KMP Przemyśl

03-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

podkarpacie-uderzyl-w-przydrozna-latarnie-byl-pijany-zdjecia-4873