REKLAMA

PODKARPACIE. Turyści robili selfie na granicy. Dostali mandaty

PODKARPACIE. 17 i 18-latek z województwa mazowieckiego weszli nielegalnie na pas drogi granicznej. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Horyńca-Zdroju. Nastolatkowie robili sobie zdjęcia w niedozwolonym miejscu. Zapłacili 200 złotowe mandaty.

14-196757

Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej / zdjęcie poglądowe

 

Strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej. Szybko ustalili, że sprawcami wykroczenia byli turyści z Mazowsza przebywający w regionie na wakacyjnym wypoczynku.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 29 czerwca na odcinku granicy za który odpowiadają funkcjonariusze Straży Granicznej z Horyńca Zdroju.

Mundurowi kontrolujący granicę zauważyli ślady dwóch osób. W wyniku podjętych działań ustalili, że w rejonie przebywała wcześniej ośmioosobowa grupa turystów z województwa mazowieckiego. W godzinach popołudniowych wybrali się na spacer w rejon granicy.

 

Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 18 lat weszło na pas drogi granicznej i robiło sobie zdjęcia. Jak ustalili funkcjonariusze, młodzi turyści dłuższy okres czasu spacerowali po rejonie dobrze oznakowanym tablicami informującymi o zakazie wejścia na określony obszar.

W rozmowie z funkcjonariuszami młodzi mężczyźni przyznali się do popełnienia wykroczenia (wejście na pas drogi granicznej), za co zostali ukarani grzywną po 200 złotych każdy. Mundurowi wyjaśnili turystom obowiązujące zasady poruszania się w rejonie granicy państwa.

 

W 2021 roku to już piąte tego typu zdarzenie w rejonie odpowiedzialności placówki SG w Horyńcu-Zdroju. W skali całego Bieszczadzkiego Oddziału SG było ich kilkanaście.

– Przypominamy, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19 października 2009 roku – przypomina mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

 

30-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)